Krompir

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. sep 2006 15:14

Meni najljubši je ravno rdeča sorta. Ne vem zakaj, ampak že ko se kuha mi je ta vonj neverjetno prijeten, bolj kot vse ostale sorte mi diši. Loni, če bi se dalo dobit kaj semena spomladi pri tebi bi ti bila zelo hvaležna. Saj veš, zdaj bom imela svojo njivico, no jo imam že, samo še zorati je potrebno. lp Vesna

neznan uporabnik

18. sep 2006 19:41

Tako dobrega krompirja kot je Agria ga pač ni - rumen, polnega okusa in ...... Priporočam da probate. Lp zoja1

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

4. apr 2008 9:32

LP Danes dobim seme krompirja z rdečim mesom,baje je take barve kot rdeča pesa.Nisem ga še videla zdaj pa na netu iščem kakšne informacije pa ne najdem nič.... A katera pozna to sorto krompirja? Darja -

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

4. apr 2008 9:45

lepo prosim za kakšen nasvet.......... Darja -

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

4. apr 2008 10:47

A res nihče ne ve noč o tem.Vam bom napisala kako zgleda zvečer, ko ga dobim. Krompirjeva solata z redečim krompirjem mora bit božanska... Darja - Sporočilo je spremenil(a) darja- dne 04. apr 2008 10:47:42

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

4. apr 2008 11:46

Me pa res zanima, kakšen je te krompir. Prvič slišim zanj. buča

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. apr 2008 12:02

Ker imamo malo zemlje, je za nas zanimiv zgodnji krompir. Sadili smo Maris Bard, ki ga obožujejo strune in je v resnici ves preluknjan.

Letos imamo posajen kifeljček, čaka pa še Romano, ki ga strune menda ne marajo.

Kupujemo vedno semenski krompir, ki da večji pridelek, ker je pač zemljo treba izkoristit.

Moji ne marajo rumenega krompirja, ki se jim zdi za prašiče, tudi ne izbiramo glede na uporabo. Ne poznam nikogar, ki bi imel posebej krompir za eno pripravo in posebej za drugo. Pri nas nameč prinesemo iz kleti tisti krompir, ki je na vrsti. Drobcenega damo običajno komu, ki ima čuneke.

Smo pa red leti sadili krompir na francoski način. Krompir smo položili na zrahljano zemljo in pokrili s pol metra sena. Nič okopavanja, nič osipanja, krasni pridelek, čist krompir. PA sosednje z rešeptllini, ki so gledali čudo. Šele po nekajtedenskem preverjanju skozi leče so poklicali, kaj se gremo.

 

F r i n a

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

4. apr 2008 15:28

No, za tiste, ki znajo nemško, na tejle strani sem spomladi pasla oči. Krompirja nisem naročila, ker je predraga poštnina, sicer imajo pa čez 100 sort, tudi take z rdečim in vijoličnim mesom... Za vsakega tudi piše, ali je bolj čvrst ali bolj mehak, tako da bi res moralo biti kaj za vsak okus...

http://www.garden-shopping.de/shop/download/kar

 

http://www.garden-shopping.de/shop/customer/hom

 

 

 

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 04. apr 2008 15:29:26

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

4. apr 2008 16:58

Raca je napisala: Meni najljubši je ravno rdeča sorta. Ne vem zakaj, ampak že ko se kuha mi je ta vonj neverjetno prijeten, bolj kot vse ostale sorte mi diši. Se strinjam z Raco, tudi nam je najbolši. breskva

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

4. apr 2008 17:46

breskva je napisal/a:
Raca je napisala: Meni najljubši je ravno rdeča sorta. Ne vem zakaj, ampak že ko se kuha mi je ta vonj neverjetno prijeten, bolj kot vse ostale sorte mi diši. Se strinjam z Raco, tudi nam je najbolši. breskva
že eč let uporabljam samo rdeč krompir,in z njim delam tako solate kot svaljke,pri svaljkih dodam malo več masla ali smetane pa je ravno tako dober,... kupujem pa ga tudi vedno pri taistem kmetu iz okolice Škofje loke,. anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti